پنجره روکوب دار و کاربرد آن + 3 سوال پرتکرار

پنجره های شیک و کاربردی - پنچره روکوب دار

پنجره های شیک و کاربردی - پنچره روکوب دار _ اصفهان فلوت


پنجره روکوب دار یا کاورپنجره قطعاتی برای پوشاندن قاب فلزی دور پنجره روکوب دار و یا برای قسمتی که در معرض خطر باشد، استفاده می شود. درب و پنجره آلومینیوم نوعی از پنجره است که با استفاده از پروفیل های آلومینیومی و شیشه های دوجداره ساخته می شوند. این وسیله به حالت L چارچوب قاب پنجره از طرف نما پوشش می دهد. آن ها اصولا از MDF استفاده می شود. پنجره روکوب دار با روکش های طبیعی چوب درخت بلوط وغیره استفاده می شود. آن ها می توانند در اندازه های مختلف (4 الی 12سانتی متر)ساخته شوند و می توانند در درب و پنجره آلومینیوم و هر جنس دیگری به کار رفته باشد.

فهرست تصاویر

پنجره شیک 1پنجره چوبی

پنجره شیک 2پرده زیبا

پنجره شیک 3 پنجره دوجداره و سه جداره

انواع درب پنجره روکوب دار

درب و پنجره آلومینیوم و روکوب پنجره ها انواع مختفی دارند که هر کدارم مورد استفاده  برای کار های مختلفی قرار می گیرند. روکوب های آلومینیوم برای خانه های مدرن و اسپرت استفاده می شود. اما برای پیچ و تاپ فریم هایش کمتر استفاده می شود. راه حل این مشکل استفاده از پروفیل هایی است که به صورت Z یا لبه دار هستند. روکوب پنجره دوجداره علاوه بر زیبایی که داره به بهینه سازی انرژی هم کمک میکند. فریم روکوب پنجره آلومینیومی دارای یال هایی است که می نواند سطح آهنی فریم انتظار را بپوشاند.

پنجره روکوب دار  MDFو PVC

پنجره روکوب دار از کاورهای ام دی اف معمولا از روکش های طبیعی نظیره درخت راش، گردو و غیره هستند و یا روکش PVC استفاده می شود. مدل MDF بیشتر برای پوشاندن قاب فلزی دور پنجره هستند. مدل های PVC رنگ ها و طرح های مختلفی دارند. روکوب PVC برای پوشاندن قسمت هایی بعد از نصب در بر(پوشش ترک هایی که در آن قسمت قرار دارد) روی دیوار استفاده می شوند. از این دو مدل میتوان سفارش ترکیبی این روکوب ها را داد.

پنجره روکوب دار چوبی

قاب چوبی یا آلوود، استفاده از آن در ساختمان باعث زیبا تر نشان دادن محیط داخل ساختمان می شود. همچنین می توانید از دکور چوبی در ساختمان استفده کرد. اگر در دکور بیرون ساختمان استفده شود، باعث طبیعی جلوه دادن ساختمان می شود. برای زیباتر دیده شدن پنجره ها با قاب چوبی از ترکیب قاب چوبی با پنجره های دوجداره UPVC  یا آلومینیومی استفاده می شود. پنجره رکوب دار دوجداره علاوه بر زیبایی که داره به بهینه سازی انرژی هم کمک میکند.

پنجره روکوب چوبی - پنجره روکوب دار
پنجره روکوب چوبی – پنجره روکوب دار – اصفهان فلوت

پنجره شیک 1پنجره چوبی

مزایا پنجره روکوب دار

تنوع رنگ در کاور PVC روکوب ها، آنها در مقابل مرطوبیت و آب مقاوم هستنند. روکوب ها می توانند به اندازه های مختلف ساخته شوند. روکوب ها علاوه بر زیبایی باعث زربه گیر کنار پنجره هم می شود. درست است روکوب ها تنوع سایزی دارند، همچنین ضخامت های متفاوتی هم دارند. روکوب ها می توانند طرح دار و یا ساده باشند. از روکوب می توانیم برای درز گیری بین MDF ها استفاده کرد.روکوب ها پروفیل های مداوم و با عمر طولانی حساب می شوند.

ایده های جدید برای زیبا سازی پنجره روکوب دار

زیباسازی پنجره ها به عنوان یک ابزار قدرتمند برای افزایش جذابیت و زیبایی خانه است. این ایده ها برای زیباسازی پنجره ها جز دکوراسیون داخلی منزلتان به حساب می آید. یکی از مراحل زیبا سازی پنجره وجود پرده های به روز است. پرده یکی از رایج ترین گزینه در بازار شناخته شده. استفاده از رنگ های خنثی و متناسب با رنگ دکوراسیون داخلی خانه خود انتخاب کنید. ابتدا اصفهان فلوت چند نمونه از زیبا سازی هایی را به شما پیشنهاد می دهد.

استفاده از پرده های زیبا برای پنجره

پرده های شیشه ای مدرن برای پنجره روکوب دار این نوع پرده ها انواع مختلفی دارد. پرده های شیشه ای ساده، پرده های شیشه ای روکش دارنوعی از این پرده هستند. این نوع پرده ها باعث می شوند نور بیشتری هم در خانه خود داشته باشید. نوع دیگر پرده های پارچه ای مدرن است که یکی از پر طرفدارترین مدل پرده است. همچنین پرده های پارچه ای مدرن جلوی نور خانه نمی گیرد و حت یباعث بیشتر شدن نور خانه هم می شود. می توانید  با روکش های مختلف این پرده تمامی جذابیت خانه را بیشتر کنید.

مطالعه ی بیشتر  عایق پنجره + 5 تا از مزایای آن برای کاهش مصرف انرژی

تزیین پنجره با پرده - پنجره روکوب دار
تزیین با پرده – پنجره روکوب دار – اصفهان فلوت

پنجره شیک 2پرده زیبا

گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی یکی از بهترین ایده برای زیبا سازی است. وجود گیاهان در آپارتمان به انسان انرژی می بخشد. با استفاده از این ایده هم می توانید به راحتی پنجره روکوب دار را تزیین کنید. یکی از گیاهانی که می توان در خانه پرورش کیند سانسوریا است. یکی دیگر از گیاهان خانگی هیمالیاست که می توانید در خانه پرورش دهید. این گیاه بسیار زیبا است و جز گیاهان گل ده زمستانی شمرده شده است. این گیاه دارای گل های زیبا و براق است که می تواند به رنگ های صورتی و بنفش و سفید و قرمزهم باشد.

نورپردازی پنجره روکوب دار

نصب چراغ های تزیینی یکی از روش های رایج برای نور پردازی پنجره روکوب دارنور پردازی پنجره ها به بازتاب نور در اتاق کمک می کنید. یکی از مزایا چراغ های تزیینی این است که چراغ هارا با توجه به علاقه خود می توان رنگ هایشان را عوض کرد. یک گزینه دیگر برای نورپردازی پنجره روکوب دار استفاده از شمع است. شمع بیشتر برای کلاسیک کردن فضا استفاده می شود. با توجه به علاقه شخص می توان از این راه نور کم و کلاسیک کردن فضا استفاده کرد.

پنجره روکوب دار با پروفیل UPVC

نوعی پروفیل است که به نور و گرما حساس است. همچنین حتما باید با اکسیژن ترکیب شود. درنتیجه حتما باید با تک پایدار ترکیب شود.در کل این پروفیل سازی بیشتردرساخت در و پنجره روکوب داربه کار می رود. این نوع  پروفیل نسبت به پروفیل آلومینیومی ارزان تر  و به صرفه تر است. مهمترین ویژگی این پروفیت عایق بودن نسبت به حرارت، انعطاف پذیری بالا و غیره را برایش مثال زد. از این پروفیل بیشتر برای ساخت پنجره و درب کمک گرفته می شود.

تفاوت پنجره روکوب دار دو جداره با پنجره روکوب دار سه جداره

در ابتدا باید بدانیم پنجره های سه جداره بیشتر در صنعت استفاده دارند. اما نمی توان گفت در ساختمان سازی مورد استفاده قرار نمی گیرد. یکی از دلایلی که در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد عایق صدا بودن آن است. پنجره روکوب دار دو جداره، دارای دولایه شیشه و یک لایه اسپیسر است. درصورتی که پنجره های روکوب دار سه جداره دارای سه لایه شیشه و دو اسپیسر است. در بیشتر این مواقع انسان نمی دانر بهتر است کدام را استفاده کند که در ادامه به آن می پردازیم .

دوجداره یا سه جداره

به دلیل لایه های بیشتر در پنجره روکوب دار سه جداره بیشتر می تواند جلوگیری از صدای بلند محیط بکند. پنجره سه جداره به دلیل ضخامت بیشتر می تواند عایق خوبی برای به هدر رفتن انرژی و حرارت باشد. در رابطه با هزینه هم میتوان گفت پنجره روکوب دار دوجداره به صرفه تری دارد. از نظر نصب کردن پنچره روکوب دار سه جداره نصب آن سخت تراز نسبت به پنجره روکوب دار دو جداره است. در مورد کاربرد آن ها نمی توان ان ها را با هم مقایسه کرد زیرا بستگی به علایق شخص دارد.

ویژگی هماهنگ دو جداره و سه جداره

از ویژگی هماهنگ این دو پنجره می توان عایق حرارتی، عایق صوتی، ضد رطوبت، ضد خوردگی، مقاوم در برابر آفتاب، نگهداری آسان، تمیزکاری سریع، طول عمر بالا، ایمنی استاندارد و نسبتا زیاد، طراحی زیبا و ظاهری شیک را نام برد. یکی از نقاط مثبت این پنجره ها می توان وسلیه خوبی برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی دانست. این پنجره روکوب دار ضد حریق و ضد افجار هم هستند. این موارد باعث می شود کاربران بیشتری را به خود جذب کند.

پنجره دو جداره و سه جداره - پنجره روکوب دار
پنجره دو جداره و سه جداره – پنجره روکوب دار – اصفهان فلوت

پنجره شیک 3 پنجره دوجداره و سه جداره

نتیجه گیری

بخش های مختلف یک پنجره روکوب دار هر کدام عملکرد و زیبایی های خود را دارند. همچنین زیبایی آن ها می تواند موثر و مهم باشد. امروزه استفاده از درب و پنجره افزایش پیدا کرده. به غیر از پروفیل ها پنجره های دوجداره روکوب دار و  پنجره های سه جداره روکوب دار هم قیمت متفاوتی دارند. باید توجه به جایی که خریداری می کنید داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر هزینه پروفیل و پنجره روکوب دار می توانید به فروشگاه Esfahanfloat مراجعه کنید. همچنین زیبایی آن ها می تواند موثر و مهم باشد. امروزه استفاده از درب و پنجره افزایش پیدا کرده است. پروفیل های زیاد و متنوعی وجود دارند که از لحاظ قیمت و کفیت با هم متفاوت اند.

موضوع مقاله راهی آسان برای داشتن پنجره های شیک
تاریخ انتشار مقاله 17 تیر 1403
نویسنده مبینا نکویی

سوالات متداول

  1. چرا پنجره روکوب دار زیباست ؟

تنوع رنگ در کاور PVC روکوب ها، آنها در مقابل مرطوبیت و آب مقاوم هستند. روکوب ها می توانند به اندازه های مختلف ساخته شوند. روکوب ها علاوه بر زیبایی باعث زربه گیر کنار پنجره هم می شود.

  1. پنجره روکوب دار دو جداره یا سه جداره؟

از ویژگی هماهنگ این دو پنجره می توان عایق حرارتی، عایق صوتی، ضد رطوبت، ضد خوردگی، مقاوم در برابر آفتاب، نگهداری آسان، را نیز نام برد.

  1. چگونه پنجره روکوب دار را زیبا کنیم؟

زیباسازی پنجره ها به عنوان یک ابزار قدرتمند برای افزایش جذابیت و زیبایی خانه است. این ایده ها برای زیباسازی پنجره ها جز دکوراسیون داخلی منزلتان به حساب می آید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *